Tak, gdy organizujemy śluby podwójne to zawsze tego samego dnia.

Procedura przy kompletowaniu dokumentów,przed przystąpieniem do sakramentu małżeństwa w Kościele Katolickim, jest wszędzie taka sama. Bez względu na to, czy robią to Państwo w Polsce,czy za granicą, w swoich nowych parafiach, zawsze wymagane są te same dokumenty:

akty chrztu obojga Narzeczonych,
świadectwa Bierzmowania,
potwierdzenie o odbytych naukach przedmałżeńskich,
Jedynym dodatkowym elementem ,wymaganym w przypadku zawierania związku małżeńskiego za granicą jest tzw. Licencja, czyli zgoda Biskupa na zawarcie ślubu w innej parafii. Uzyskanie takiej zgody jest czystą formalnością i tym, już bez Państwa udziału zajmuje się Wasz proboszcz. Również przesłanie całego kompletu dokumentów na Cypr leży po stronie władz kościelnych.

Adres na który należy przesłać dokumenty
General Vicar Priest, Fr George (Jerzy) Kraj OFM
Holy Cross Catholic Church
Paphos Gate, 1010 Nicosia, P.O.Box 21964, Cyprus
Tel. : (+357) 22 662132
Fax: (+357) 22 660767
E-mail: [email protected]

Jeżeli zajdzie taka potrzeba zapewniamy świadków na ślubie cywilnym/kościelnym.

 

Każdy miesiąc jest odpowiedni, sezon zaczyna się od marca i trwa do końca listopada ,jeżeli ktoś nie lubi upałów to polecam marzec, kwiecień i maj a także wrzesień, październik i listopad.

 

Na Cyprze organizujemy śluby cywilne, kościelne i symboliczne.

 

Każdy slub cywilny i kościelny jest legalny w Polsce. Akt małżeństwa należy przetłumaczyć a następnie udać się do USC w Polsce.

 

Jedynie co należy zrobić to, przesłać pocztą elektroniczną wymagane dokumenty do ślubu do nas, a reszta zajmiemy się my.

 

We wszystkich lokalizacjach możemy zorganizować  odnowienie przysięgi małżeńskiej.